Glycerol krmný glycerin 80 %

  • Záruka: 24 měsíců
     
  •  
výprodej
Glycerol krmný glycerin 80 %
 

Varianty produktu

Název produktuDostupnost
Glycerol krmný glycerin 80 % - 3 l
Glycerol krmný glycerin 80 % - 3 l
Glycerol krmný glycerin 80 % - 3 l
skladem
 
 

Viskózní kapalina, nahnědlé barvy s charakteristickým pachem po surovinách a sladké chuti. Výborné zchutňovadlo do návnad a přísada do těst pro dosažení "vlhkého, gumovitého" vzhledu. Obsahuje 80% čistého glycerolu.

Vynikající přísada do těst a tekutých výrobků pro sportovní rybolov.

 

Charakteristika:  Krmný Glycerol, nebo také glycerín, je hygroskopická, nahnědlá,viskózní kapalina, s jemnou surovinovou vůní a se sladkou chutí. Je důležitou organickou sloučeninou a je součástí především rostlinných tuků. V současné době vzniká největší množství glycerolu, jako vedlejší produkt při průmyslovém zpracování ( reesterifikaci ) řepkového oleje.

Nejširší krmivářské uplatnění má glycerol u přežvýkavců jako zdroj rychle dostupné energie. Je to velice důležitá látka pro tvorbu krevního cukru. Požadované parametry krmného glycerinu jsou 80% glycerolu, maximálně 0,5 % methanolu, 1,5 % netěkavého organického zbytku, 9 % popele a 9% vody. Krmný glycerol je viskózní kapalina, hnědožluté až hnědé barvy s charakteristickým pachem po surovinách a sladké chuti. Velmi snadno se mísí s vodou a alkoholem. 

Použití ve sportovním rybolovu: Krmný glycerol používejte jen do výrobků pro sportovní rybolov, není v potravinářské kvalitě!

Je to vynikající zchutňovadlo, díky své sladké chuti a přirozené vůni. Má schopnost vázat ve výrobku vodu, takže výrobek, i po částečném vysušení, působí jakoby vlhkým dojmem, ale je tužší. Lze jej s úspěchem přidávat jako zvlhčovadlo do suchých, sypkých směsí - krmítkovek, method mixů a boilies mixů.

Jako ředící složku a ochucovadlo do tekutých směsí, mokrých těst na pelety a boilies. Jako nosič surovin pro výrobu tekutých potrav, boosterů, dipů aj. Vařením glycerol nedegraduje, neodpařuje se ze směsi a nesnižuje se jeho účinek. Na krmný glycerol reagují ryby velmi dobře díky jeho výrazné sladké chuti a přirozenému, jemnému pachu po řepce.

Vynikajícím chuťovým atraktorem je v kombinaci s melasou, nejlépe v poměru 1 : 1. Taková směs se perfektně hodí na zavlhčování krmítkovek a method mixů - zvlhčete směs a nechte odstát cca do 30 minut. Pak opět promíchejte a použijte. Výborné na výrobu krmných koulí. Udělejte si je 1-2 dny dopředu do zásoby a nechte zaschnout. Ztvrdé koule se dobřé hážou, nepraskají za letu a po dopadu do vody se rychle rozpadají. 

Ve vařených těstech na výrobu boilies funguje glycerín výborně především jako zchutňovadlo a zvlhčovadlo, kdy zadržuje vodu a tak i po částečném vysušení má výrobek pořád svěží vzhled a působí mírně vlhkým dojmem. Mimo to jej i dobře ochutí.

Bezpečnostní opatření: Glycerol je ve velkých dávkách slabě toxický. Způsobuje bolesti hlavy, žaludeční potíže a zvracení. Při dlouhodobém působení ve větších dávkách může způsobit až poškození jater.

Nejnižší toxická dávka krmného glycerinu, podaná ústně u člověka je 1,8 g / kg hmotnosti, což znamená, že 80 kg člověk by musel požít naráz nejméně 144 g ( 140 ml ) krmného 80 % glycerolu, aby se u něho projevily příznaky otravy.

Glycerin z pokožky odčerpává vlhkost a tím ji vysušuje, pracujte proto i s krmným glycerolem nejlépe v rukavicích. V případě potřísnění pokožky ji omyjte vodou a ošetřete vhodným hydratačním krémem - např. indulona. Při náhodném, větším požití ( viz. Nejnižšší toxická dávka ) zapijte mlékem a vyvolejte zvracení, případně vyhledejte lékaře.

Doporučené dávkování: 

Do těst s vlhkým vzhledem - měkčené boilies a pelety, obalovací těsto, chytací těsto, aj.:  100 - 120 ml / 1 kg suché směsi. 

Krmný glycerol 80% nemá díky obsahu vody konzervační účinek! Dokáže však výrobek tzv. "změkčit" i při částečném vysušení, takže je stále mírně pružný, přitom velmi tuhý, ale propichnutelný jehlou, či snadno vrtatelný. 

Skladování a spotřeba: Uskladněte Glycerín z dosahu dětí! Neskladujte spolu s potravinami! V dobře uzavřených lahvích spotřebujte do 6 měsíců.

 
Máte nějaký dotaz na tento produkt? Neváhejte a zeptejte se nás.
*
 
 
*

Znovu vygenerovat
Kontrolni kod
 
 

Ostatní produkty v této kategorii

 
Rychlé vyhledávání
Facebook
Poslední navštívené produkty
 
© SmartCleaners